Írta:
Faar Ida
Sikerülni
fog... Igen. Sikerülnie kell... Ha tetszik, ha nem – ez van, meg
kell próbálnunk elfogadni, és alkalmazkodni hozzá. Gondolom nem
vagyok egyedül ha azt mondom: nem a legbiztonságosabb eme
vészterhes történelmi időszakban az életünkben – de mégis
nekünk kell megtennünk mindent azért, hogy a legkevesebb sérülést
szenvedjük el. Az egyén felelőssége most sokszorosára
értékelődött, hiszen a hozzáállásunk, a szabálykövető
képességünk, a kitartásunk, és a türelmünk az, amivel sokat
tehetünk mind önmagunk, mind szeretteink, mind embertársaink
érdekében.
Igen.
Rossz a bezártság – a sok szabály amit be kell tartanunk. Rossz
a bizonytalanság ami az élet valamennyi területét érinti. De át
kell vészelnünk annak érdekében, hogy idővel megtaláljuk az új
egyensúlyt. Hogyan?
Ehhez
adhatnak segítséget a következő tanácsok:
- ALAKÍTSUK KI A HÉTKÖZNAPJAINK RITMUSÁT – a mindennapos rutin segítségünkre lehet sötét gondolataink legyőzésében. A napirendünk pontos betartása fix kapaszkodókat jelenthet abban a légüres térben, amit ez az időszak hozott az életünkbe. Legyenek állandó időpontjaink: azonos időben keljünk, étkezzünk – ez segít stabilizálni a bioritmusunkat, és az alvásunkat, ami alapfeltétele az immunrendszer egészséges működésének.
- MOZOGJUNK ELEGET! - nem feltétlenül kell edzőterembe járni ahhoz, hogy mozogjunk. Mivel még mindig tanácsos elkerülni a tömeget – és be kell tartani az előírt szabályokat – válasszunk olyan mozgásformát, amit otthon is biztonsággal végezhetünk. Számtalan edzésterv és Youtube videó áll a rendelkezésünkre – alkalmazzuk bátran.
- TARTSUK A KAPCSOLATOT MÁSOKKAL – elképesztően szerencsések vagyunk, hiszen a személyes találkozás nélküli kapcsolattartásnak számtalan lehetősége van. Akár napi rendszeres programot is létrehozhatunk azzal, hogy meghatározott időközönként beszélünk vagy levelezünk ismerőseinkkel.
- NE HANYAGOLJUK EL MAGUNKAT OTTHON SEM- az, hogy egyfolytában otthon vagyunk, vagy otthonról dolgozunk még nem jelenti azt, hogy egy kinyúlt melegítőben, kócosan kell eltölteni a napjainkat. Törődjünk magunkkal –adjuk meg a tiszteletet önmagunknak azzal, hogy adunk a külső megjelenésünkre is.
- HASZNÁLJUK KI A KAPOTT PLUSZ IDŐT – és gondoskodjunk arról, hogy az unalom ne csapjon át depresszióba. Remek alkalom ez azon teendők elvégzésére, amelyeket eddig pont az időhiány miatt halogattunk.
- NE HAGYJUK HOGY A SOROZAT-FÜGGŐSÉG A HATALMÁBA KERÍTSEN bennünket. Lehet Tv-t nézni, de azért legyünk igényesek és válogassunk a Tv csatornák dömpingszerű kínálatából, és csak azokat a műsorokat nézzük meg rendszeresen, amelyek értéket képviselnek.
- URALKODJUNK AZ AGGODALMAINKON – természetes, hogy mindannyian aggódunk: saját- és szeretteink egészsége miatt éppúgy, mint a jövőnket érintő változások miatt. Mivel jelenlegi helyzet sajnos nem egy-két nap alatt oldódik meg – úrrá kell lennünk s bizonytalanság keltette félelmeinken. Nagyon fontos, hogy mindig hiteles hírforrásokból tájékozódjunk – és tartsuk be az ott leírt tanácsokat. Ne bújjuk folyamatosan a hírportálokat – naponta csak egy meghatározott időpontban tartsunk magunknak ez ügyben „sajtótájékoztatót”.
- KERESSÜNK ÖRÖMFORRÁSOKAT A MÚLTUNKBAN – a rég átélt pozitív élmények felidézése erőt adhat a mostani helyzetben.
- HOZZUNK LÉTRE „AGGÓDÁSI IDŐSZAKOT” – ne hagyjuk, hogy a szorongásaink megmérgezzék az egész napunkat. Kis gyakorlással hamar bele lehet jönni abba, hogy a csak a nap bizonyos időszakában engedjük el az aggódással teli gondolatainkat. Ez az idő alkalmas arra is, hogy a problémák megoldásán is töprengjünk, vagy a családunkkal együtt ötleteljünk.
- SEGÍTHET A MEDITÁCIÓ VAGY A RELAXÁCIÓ
Nem
egyszerű alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez – de nem
tehetünk mást: alkalmazkodni kell. Egy dolog vigasztaljon
bennünket: a legyőzött nehézségek megerősítenek bennünket...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése