Írta: Faar Ida
- Állítsd össze az étrendedet minél változatosabban, sokféle élelmiszerből, különböző ételkészítési módok segítségével
- Kerüld a túl zsíros ételeket – részesítsd előnyben a gőzölést, párolást, a fóliában, teflonedényben, vagy cserépedényben, mikrohullámú sütőben - készítést a zsiradékban sütéssel szemben. Mellőzd a rántást, kedvezőbb a kevés liszttel, keményítővel készített habarás.
- Kevés sót használj – alkalmazz fűszereket az ételek változatos ízesítésére
- Hetente csak 1-2 alkalommal engedj a csábításnak – és csak az étkezések befejező fogásaként fogyassz édességet, vagy süteményt. Édesítésre cukor helyett használj mézet, vagy cukorhelyettesítőt.
- Cukros üdítők, vagy szörpök helyett válassz természetes zöldség-, vagy gyümölcsleveket.
- Minden nap fogyassz legalább fél liter tejet, és fogyassz rendszeresen tejtermékeket is a zsírszegényebbik fajtából– túrót, natúr joghurtot, sajtot.
- Mindenképpen fogyassz naponta legalább 250-250 grammnyi nyers zöldséget, és gyümölcsöt.
- Köretként egy héten belül ritkán válassz rizst vagy tésztaféléket – helyette párolt zöldségfélék kerüljenek a tányérodra.
- Naponta étkezz 5-6 alkalommal – sokszor keveset elve – az ebéded legyen a legbőségesebb.
- Teremts megfelelő körülményeket az étkezéseidhez: nyugodtan, nem kapkodva - alaposan megrágva minden falatot fogyaszd el az ételeidet.
- Ne feledkezz meg a folyadékbevitelről sem – ha már szomjasnak érzed magad, akkor már a dehidráltság állapota áll fenn. Kerüld a cukros, színezett üdítőket – ásványvíz vagy ivóvíz a jó választás.
- Ügyelj az energia bevitelre – kerüld az üres kalóriákat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése